poniedziałek, 6 marca 2017

Recenzja "Nielubiana" Nele NeuhausTytuł: "Nielubiana"
Autor: Nele Neuhaus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 18 maja 2016
Seria: Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff, tom I
Liczba stron: 408
Moja ocena: 5/6


Pewnego poranka policja odnajduje zwłoki prokuratora, który prawdopodobnie odebrał sobie życie nie zostawiając żadnego listu pożegnalnego, ani wyjaśnienia, dlaczego dopuścił się tego czynu. Zaraz po tym odkryciu śledczy zostają wezwani do kolejnej ofiary – młodej oraz niezwykle pięknej kobiety, która została znaleziona martwa u stóp wysokiej wieży. Wiele osób podejrzewa, że był to samobójczy skok, jednak jak się wkrótce okazuje rozwiązanie tej zagadki może okazać się bardziej zawiłe oraz skomplikowane. Dochodzenie w tej sprawie rozpoczyna Oliver von Bodenstein oraz jego nowa współpracowniczka Pia Kirchhoff, która po długiej przerwie wróciła do pracy w policji. Jednak czy uda im się wspólnie odkryć tożsamość mordercy?


Jak się okazuje, zamordowaną kobietą była Izabela Döring, która narobiła sobie w ostatnim czasie wielu wrogów. Kobieta znana była z tego, że każdego mężczyznę potrafiła owinąć sobie wokół palca oraz wykorzystać go do własnych celów. Jednak dlaczego Izabela musiała zginąć? Co spowodowało, że ktoś za wszelką cenę pragnął się jej raz na zawsze pozbyć? Wkrótce zaczyna wychodzić na jaw coraz więcej niepokojących faktów, które jeszcze bardziej komplikują całą sprawę. Wiele osób miało motyw, żeby zemścić się na kobiecie oraz pragnąć jej śmierci. Jednak kto był na tyle zdesperowany, żeby dopuścić się tego czynu? Czy to możliwe, żeby śmierć prokuratora miała cokolwiek wspólnego z morderstwem kobiety?

Wszystkie poszlaki doprowadzają policję do niezwykle luksusowej stadniny, w której zmarła kobieta spędzała wiele czasu. Oliver oraz Pia pragną jak najszybciej rozwiązać tę sprawę, jednak liczne kłamstwa podejrzanych, intrygi oraz starannie skrywane tajemnice rodzinne w żaden sposób nie ułatwiają im tego zadania. Podczas dochodzenia policja trafia na ślad wielu podejrzanych interesów oraz manipulacji, które mogą być w jakiś sposób powiązane z tym, co spotkało kobietę. Czy pomimo tego, że każdy stara się zatuszować swoje przewinienia oraz wyprowadzić policję w pole Oliverowi uda się rozwiązać tę sprawę? Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy na drodze mężczyzny staje pewna bliska mu osoba z przeszłości, która może zburzyć wszystko, co policjantowi udało się do tej pory zbudować…

Nielubiana” to pierwszy tom serii o Oliverze von Bodenstein oraz Pii Kirchhoff, którzy niejednokrotnie będą musieli ruszyć tropem niezwykle przebiegłych morderców. Nele Neuhaus podbiła moje serce książką „Ostatnie lato w Nebrasce” i od tamtego czasu miałam ogromną ochotę sięgnąć po resztę twórczości autorki. „Nielubiana” była dla mnie naprawdę bardzo miłym zaskoczeniem i z ogromnym zainteresowaniem śledziłam poczynania głównych bohaterów. W książce znajdziemy wiele nieprzewidywalny zwrotów akcji, intryg oraz zaskakujących tajemnic. Autorka już od pierwszych stron serwuje swoim czytelnikom ogromną dawkę wrażeń, od których bardzo szybko można się uzależnić.


Aż do ostatniej strony nie miałam pojęcia, jak cała historia się potoczy oraz kto tak naprawdę za tym wszystkim stoi. Zakończenie jest bardzo zaskakujące i muszę przyznać, że kompletnie nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.  Nele Neuhaus zdecydowanie potrafi budować napięcie, dzięki czemu od tej książki nie można się oderwać choćby na chwilę. Kreacja bohaterów pobocznych była naprawdę na wysokim poziomie i mamy możliwość poznać wiele niezwykle ciekawych orz oryginalnych osobowości, które nie pozwalają o sobie zapomnieć przez długi czas. Książkę gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwu


Oliver von Bodenstein i Kia Kirchhoff


1. "Nielubiana"  2. "Przyjaciele po grób"  3. "Głębokie rany"  4. "Śnieżka musi umrzeć"


5. "Kto sieje wiatr"  6. "Zły wilk"  7. "Żywi i umarli"