czwartek, 2 marca 2017

Podsumowanie miesiąca oraz garść zapowiedzi

Luty był dla mnie bardzo pracowitym miesiącem i niejednokrotnie miałam problem w pogodzeniu wszystkich zobowiązań. Udało mi się jednak zdać sesję, przez którą w ostatnich tygodniach nerwy miałam w strzępach. Warto było się trochę pomęczyć, by ze spokojem oraz dobrą energią wkroczyć w kolejny miesiąc. W lutym udało mi się przeczytać 12 książek, co jak na mnie jest naprawdę dobrym wynikiem. Mam nadzieję, że w tym miesiącu motywacja mnie nie opuści i również będę mogła pochwalić się podobną liczbą przeczytanych pozycji. 

Lista przeczytanych przeze mnie książek (recenzja po kliknięciu w okładkę):

         
 
         
  
  
         
 
 
         
 

KSIĄŻKI BIORĄCE UDZIAŁ W AKCJACH:♡ "A thousand boy kisses" Tillie Cole
♡ "It ends with us" Colleen Hoover


♡ "Najdłuższa noc" Marek Bukowski, Maciej Dancewicz


📽 Premiera - 3 marca 2017

Wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej-Curie. Historia niezwykłej kobiety, która opuszcza ojczyznę i wyjeżdża do Francji, by rozpocząć karierę naukową A przy tym niepowtarzalna podróż w czasie do Paryża z przełomu wieków – miasta intryg, romansów, sztuki i odkryć, które zmieniały świat. W roli tytułowej Karolina Gruszka. Partnerują jej m.in. Izabela Kuna w roli Bronisławy Skłodowskiej – siostry noblistki, Piotr Głowacki jako Albert Einstein i Daniel Olbrychski jako Emile Amagat – zagorzały przeciwnik Marii.

📽 Premiera - 10 marca 2017

"Wyklęty" to oparty na faktach film, którego akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych. Jego bohaterami są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie, którzy mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę.
📽 Premiera - 17 marca 2017

Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Trybik (Ian McKellen),świecznik Płomyk (Ewan McGregor), czy miotełka Puf Puf (Gugu Mbatha-Raw). Tymczasem Maurycy chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego - Gastona (Luke Evans), który jest zakochany w Belli.


📽 Premiera - 31 marca 2017

Film oparty na kultowej mandze pod tym samym tytułem. Major do zadań specjalnych, jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota (Scarlett Johansson), stoi na czele elitarnej jednostki Section 9, specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Section 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej Hanka Robotic’s.


Niedługo pojawią się również zapowiedzi książkowe. Zainteresował Was może któryś z tych filmów?  Jakie są Wasze plany na ten miesiąc (zarówno te książkowe jak i filmowe)? :)

Zachęcam również do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać książkę 
"Podniebny lot" R.K. Lilley. Szczegóły konkursu po kliknięciu w baner poniżej.