środa, 3 maja 2017

Podsumowanie miesiąca oraz garść zapowiedzi

W kwietniu udało mi się przeczytać 11 książek. Wynik może byłby nieco lepszy, gdybym tak wiele czasu nie musiała poświęcać na naukę, która z każdym następnym dniem coraz bardziej zaczyna mnie przytłaczać. Całą majówkę przesiedziałam w książkach i już naprawdę nie mogę się doczekać wakacji. A jak Wam poszło w tym miesiącu? Wybraliście się może w jakieś ciekawe miejsce na majówkę?

Lista przeczytanych przeze mnie książek (recenzja pojawi się po kliknięciu w okładkę):

         
 
 
         
 
 
         
 
 
         
 

KSIĄŻKI BIORĄCE UDZIAŁ W AKCJACH:


♡ "Czarny manuskrypt" Krzysztof Bochus
🎥 Premiera - 26 maja 2017

Kapitan Jack Sparrow nie ma lekko. Co przygoda, to kolejny problem. Tym razem jego dawny wróg Salazar (w tej roli Javier Bardem!) po wydostaniu się z Diabelskiego Trójkąta postanawia zmieść z powierzchni Ziemi wszystkich piratów. WSZYSTKICH! Co jak co, ale nasz ulubiony „captain Jack” ma spory problem.
"13 powodów" Jay Asher jako serial


Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. Z przeraźliwa jasnością dociera do niego, że nie da się cofnąć przeszłości, podobnie jak nie da się powstrzymać przyszłości…

Premiera serialu odbyła się 31 marca 2017 roku. Ktoś z Was zaczął oglądać?

Sama czytałam tę książkę już jakiś czas temu, ale nie ukrywam, że jestem ogromnie podekscytowana możliwością obejrzenia serialu na podstawie tej niezwykłej historii. Nowa okładka tej książki również jest bardzo przyjemna dla oka.

W empiku dla posiadaczy karty mój empik można kupić tę książkę za niecałe 20 złotych - KLIK!

Zachęcam również do obejrzenia zwiastunu tego serialu :)


SPOTKANIE Z SAMANTHĄ SHANNON


26 kwietnia Samantha Shannon odwiedziła Warszawę oraz podpisywała swoje książki w Empiku na Nowym Świecie. Po dwóch latach wyczekiwania mamy w końcu możliwość poznać dalsze losy bohaterów. "Pieśń jutra" to trzeci tom serii Czas Żniw, która w sumie będzie składać się aż z siedmiu tomów! Samantha Shannon zdradziła również, że pracuje nad nową książką, w której pojawią się SMOKI. Mam nadzieję, że na następne jej dzieła nie będziemy musieli już tak długo czekać :)Zachęcam również do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania jest książka "Metalowa Dolna" Bruna Kadyny :)